4w1 czyli jak trafić z przekazem w internecie w XXI wieku

Dodane przez: | 11 maja 2018

Internet, foto: Pixabay

W dzisiejszych czasach trafienie do konkretnej osoby czy grupy osób z informacją jest bardzo ciężkie. Świat mediów i reklamy nie jest podzielony wyłącznie na Internet, telewizję czy materiały drukowane. Wybierając ścieżkę samego internetu mamy do wyboru tysiące stron, na których możemy opublikować informację. Kluczowym pytaniem jest sposób, w jaki możemy trafić do naszej grupy docelowej w internecie w krótkim okresie, a przy tym nie wydając fortuny.

Oto nasz poradnik:

  1. Treść – jest to pierwszy i najważniejszy punkt. Publikując informacje, w pierwszej kolejności musimy zdobyć zainteresowanie czytelnika. Współczesny świat wyszukiwarek przyzwyczaił ludzi do zadawania pytań do „wujka Google”, a więc nasza treść powinna służyć odpowiedzią na pytanie.
  2. Wizualizacja – podczas czytania w szczególny sposób pobudzana jest nasza wyobraźnia. Sami dokładamy współczynnik emocjonalny i wizualny do treści. Dla pełnej trafności przekazu zalecane jest wsparcie czytelnika i dodanie banerów graficznych, które w przyszłości również będą wyświetlane na różnych stronach internetowych. Ten zabieg pomoże nam przypominać o informacji, która wcześniej została przeczytana.
  3. Strefa relaksu – Facebook oraz YouTube są uważane za strony rozrywkowe w internecie. W USA „Facebook” jest czasownikiem mającym wiele znaczeń (opublikować post, spędzić czas, skontaktować się). Dla tego publikacja linku do naszej treści w wiadomościach użytkowników jest bardzo ważnym elementem.
  4. Porada „wujka” – Publikacja treści w Google nie oznacza, że nasz artykuł będzie na pierwszym miejscu, możemy na to zapracować, lecz jest to dość czasochłonne. Szybkim sposobem będzie wykupienie reklamy na konkretne zapytanie, które przekieruje użytkownika do naszej treści.

4w1 w takim wykonaniu jest podstawą każdej reklamy czy publikacji w internecie. Lecz często jest odbierana jako zestaw narzędzi, co powoduje gwałtowny wzrost cen dla osiągnięcia celów. Z doświadczenia mogę powiedzieć, iż planując kampanię 4w1 dla kilkudziesięciu tysięcy użytkowników nie wydamy więcej niż 500 zł.

Zaciekawił Cię temat działania reklamy w internecie? Skontaktuj się z nami. Pomożemy zoptymalizować Twoje działania i skutecznie dotrzeć do Twoich odbiorców.

Robert Zalikhov / t. 884 880 231 / e. r.zalikhov@mpgmedia.pl / mpgmedia.pl

foto: Pixabay