E-UROPE BRIDGE – II Kongres Gospodarczy Europy Centralnej i Wschodniej – 6.06.2018 Warszawa

Dodane przez: | 10 maja 2018

Economic Congress of Central and Eastern Europe

 

6 czerwca na terenie Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy odbędzie się II edycja Kongresu Gospodarczego Europy Centralnej i Wschodniej.

Jest to jedyna tego typu inicjatywa, obejmująca zasięgiem Europę Centralną i Wschodnią, Bliski Wschód oraz Chiny i gromadząca rekordową liczbę uczestników.

Podczas pierwszej edycji Kongresu gośćmi byli między innymi przedstawiciele izb gospodarczych oraz administracji publicznej z Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Łotwy, Litwy, Mołdawii, Polski, Rosji, Słowacji, Słowenii, Ukrainy i Węgier.

Tak liczny udział samorządu gospodarczego, to dobra zapowiedź dla polskiej gospodarki, która staje się liderem w organizacji spotkań biznesowych przedsiębiorców Europy Centralnej i Wschodniej. Kongres to platforma gospodarcza dla polskich przedsiębiorców zainteresowanych współpracą z sąsiadami z zagranicy.

Udział w Kongresie stwarza możliwości do nawiązania efektywnej współpracy samorządów terytorialnych i gospodarczych, z naszej części Europy z Chinami.

Kongres Gospodarczy Europy Centralnej i Wschodniej jest wydarzeniem towarzyszącym VII edycji targów China Homelife Show i China Machinex, które są okazją do nawiązania współpracy gospodarczej pomiędzy Polską, Chinami oraz krajami Europy Centralnej i Wschodniej.

Do wzięcia udziału w tych inicjatywach zaproszono blisko 1700 przedstawicieli z krajów z Europy Centralnej i Wschodniej w ramach programu 16+1, oraz ok 2000 polskich przedsiębiorców.

Misją Kongresu jest:

 • działanie na rzecz współpracy samorządu terytorialnego i samorządu gospodarczego,
 • dostęp do najnowszych osiągnięć w nauce służących gospodarce,
 • lobbing na rzecz rozwoju wymiany gospodarczej przedsiębiorców z Europy Centralnej i Wschodniej, wraz z wszelkimi ułatwieniami związanymi z eksportem i importem,
 • tworzenie miejsc pracy na rynku krajowym i outsourcing zagraniczny,
 • stworzenie płaszczyzny dla szerokiej współpracy podmiotów gospodarczych Europy Centralnej i Wschodniej z innymi regionami świata,
 • zwiększenie i pogłębienie współpracy samorządu gospodarczego z samorządem terytorialnym i administracją państwową,
 • propagowanie i dbałość o wysokie standardy działalności gospodarczej, norm etycznych w biznesie oraz upowszechnianie zasad społecznej odpowiedzialności przedsiębiorców,
 • wsparcie dla promocji i eksportu produktów, usług i kapitału przedsiębiorców zorganizowanych w samorządzie gospodarczym, w tym przez współpracę z izbami bilateralnymi i multilateralnymi.

Organizatorzy spodziewają się udziału około 300 osób w tym przedstawicieli około 80 zagranicznych i 90 krajowych przedstawicieli izb gospodarczych.

Gośćmi specjalnymi będą handlowcy z Chin zainteresowani zakupem krajowych produktów, począwszy od żywności, poprzez urządzenia, maszyny, kosmetyki, wysoko wyspecjalizowane usługi budowlane i inne.

Ramowy Program Kongresu:

 • 14:00 – Otwarcie Kongresu z udziałem przedstawicieli Urzędów Centralnych
 • 14:10 – Analiza współpracy gospodarczej z akcentem na eksport do Chin (Krzysztof Furgała, Hineni Group Pekin)
 • 14:30 – Konsorcjum Gospodarcze obu Ameryk a współpraca gospodarcza z Europą Centralną i Wschodnią (George Lakis, GO Americas)
 • 14:40 – The Visegrad Chamber of Commerce V4C4 – współpraca regionalna wsparciem eksportu (Galambos Tamás, Budapest, Budapest Chamber of Commerce and Industry)
 • 14:50 – Sposoby finansowania inwestycji w kraju i za granicą (Bank Gospodarstwa Krajowego)
 • 15:05 – Debata: Współpraca gospodarcza między Polską a Chinami w ramach Jedwabnego Szlaku
  Paneliści:
  Michał Laskowski (Morska Agencja Gdynia)
  Adrian Zwoliński (ekspert CSPA i doktorant SGH)
  Kamil Skoneczny (OT Logistics)
 • 15:50 Debata: Przyczyny najczęstszych nieporozumień kulturowych: jak je przełamać?
  Paneliści:
  Paulina Kiełbus-Jania (BigChina Sp. z o.o.)
  Andrzej Pieczonka (Verico)
  Mariola Bańdo-Szwaj (Verico)
  Marek Orzechowski (Action)
  Jerzy Bednarek (DSBJ Africa)
 • 16:40 Wystąpienia przedstawicieli samorządu gospodarczego Europy Centralnej i Wschodniej
 • 16:55 Uroczyste podpisanie umów o współpracy pomiędzy samorządami gospodarczymi – Europejskie Konsorcjum Izb i Organizacji Gospodarczych

Moderator: Andrzej Faliński (Forum Dialogu Gospodarczego)

Tłumaczenia symultaniczne: j. angielski, j. polski i j. rosyjski

Udział w Kongresie jest bezpłatny, wymagane jest mailowe zgłoszenie: biuro@wig.waw.pl oraz otrzymanie potwierdzenia udziału.

Po Kongresie zapraszamy na Galę, która rozpocznie się o godz. 18:30 w Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza Polskiej Akademii Nauk, ul. Księcia Trojdena 4a, Warszawa.

Osobą odpowiedzialną za współpracę jest p. Katarzyna Kaczmarska, e-mail: biuro@wig.waw.pl, tel. +48 22 225 01 11

 

Fotorelacja z I edycji Kongresu Gospodarczego Europy Centralnej i Wschodniej
(foto. Mariusz Przygoda)


7 edycja targów China HomeLife Poland jest wyjątkowa nie tylko pod względem ilości wystawców. W tym roku przygotowaliśmy magazyn lokalny pełen produktów, jakich potrzebuje Twój biznes.

Nie musisz tygodniami czekać na dostawę, nie ponosisz także kosztów związanych z transportem i cłem. To wyjątkowa okazja! Odbiór produktów będzie możliwy w Nadarzynie, podczas targów China HomeLife Poland 2018.

 

Osoby zainteresowane udziałem w targach prosimy o pre-rejestrację:
http://chinahomelife.eu/formularze/akredytacja/

Na podany adres e-mail prześlemy dodatkowe informacje.

Więcej na: www.chinahomelife247.eu

 

BEZPŁATNY parking dla gości targowych
Jeśli chcesz przyjechać na targi samochodem, możesz skorzystać z bezpłatnego parkingu na terenie Ptak Warsaw Expo. Warunkiem jest prerejestracja oraz przesłanie do organizatora nr rejestracyjnego pojazdu na adres: parking@wig.waw.pl

 

BEZPŁATNY autobus miejski na targi
Organizatorzy zapewniają także bezpłatny transport autobusem, kursującym na trasie Dworzec Centralny – Ptak Warsaw Expo w godzinach 09:00 – 16:00, odjeżdżającym z oznakowanego przystanku pomiędzy dworcem a CH Złote Tarasy.

Bezpłatny autobus China Homelife Poland 2018

Jak dojechać?

PTAK WARSAW EXPO
Al. Katowicka 62, Nadarzyn, Polska