Forum wymiany doświadczeń pomiędzy właścicielami marek, projektantami, agencjami reklamowymi, producentami opakowań, etykiet i materiałów promocyjnych oraz ich dostawcami.
16 maja 2019 r. w godz. 9.00–16.30 (rejestracja od godz. 8.30)
Sala konferencyjna C w centralnej części kompleksu EXPO XXI (na pierwszym piętrze Hali nr 2),
ul. Prądzyńskiego 12 w Warszawie
Program:
8.30–9.30
Rejestracja uczestników konferencji. Poranna kawa
9.30–9.35
Powitanie gości. Rozpoczęcie konferencji
9.35–10.05
Jak sensownie spakować e-commerce i nie dać się zwariować?
- Robert Lis, Marketing Manager, Mondi Group
- Maciej Sawina, E-commerce Manager, Mondi Group
10.05–10.35
Odważnie czy bezpiecznie? Jak w pełni wykorzystać potencjał opakowań w strategii marki
- Dorota Kałowska, Partner & Strategy Consultant Cobalt Spark, ekspertka Polskiej Izby Handlu, koordynatorka programu FUTURE PRIVATE LABELS CEE
10.35–10.55
Nowoczesna komunikacja przy projektowaniu opakowań
- Maciej Pierzchalski, kierownik ds. projektu wdrożeń oprogramowania, SCORPIO
10.55–11.25
Pięć kluczy do zachowania spójności i rozpoznawalności marki
- Daniel Cedzyński, dyrektor działu Color Solutions, Reprograf-Grafikus
11.25–11.45
Przerwa kawowa. Rozmowy z ekspertami
11.45–12.10
Różnica między brandem a marką. Prawne podstawy ochrony marki i brandu. Jak chronić know-how? Różnica między naśladowaniem/kopiowaniem a inspiracją działaniami konkurencji
- Maurycy Organa, radca prawny, Kuźma, Organa i Wspólnicy Spółka Partnerska Radców Prawnych
12.10–12.30
Jak zaskoczyć konsumenta? – ciąg dalszy rozważań. Czy właściciel marki może czuć się bezpiecznie?
- Tomasz Bosak, Senior Product Manager, Performance Materials, Surface Solutions, Merck
12.30–13.00
Opakowanie w erze digitalizacji
- Joanna Kwiczor, Business Development Manager, SGK
13.00–13.20
Przerwa kawowa. Rozmowy z ekspertami
13.20–13.50
Rola spójnego brandingu w budowaniu wizerunku marki na rynkach FMCG i farmaceutycznym. Wybrane przykłady. Strategia, wyróżnienie, konsekwencja – trzy filary skutecznego brandingu
- Joanna Roszkowska, prezes zarządu, Studio DN Design Group
13.50–14.05
Doskonalenie funkcji opakowań oraz transformacja przemysłu opakowań w kierunku GOZ – determinantami innowacyjności
- Wacław Wasiak, dyrektor, Polska Izba Opakowań
14.05–14.30
Innowacje w opakowaniach a rozszerzona odpowiedzialność producenta – czy jest możliwy kompromis?
- Marta Krawczyk, pełnomocnik zarządu ds. ZSZ, Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań
14.30–14.50
Twoja marka, Twój biznes
- Piotr Seges, GoodName
Marka jako klucz do zmian ustawowych
- Zbigniew Grzeszczuk, członek zarządu, Polska Izba Artykułów Promocyjnych
14.50–15.10
Pytania i odpowiedzi. Losowanie nagród. Podsumowanie i zakończenie konferencji
15.10–16.30
Obiad. Rozmowy kuluarowe z ekspertami konferencji
Warunki udziału i rejestracja na konferencję (do 8 maja br.) na stronie:
http://www.akademia-wiedzy.eu/Konferencje/Poligrafia/Jak-wzmocnic-brandy-Projektowanie-i-produkcja-innowacyjnego-opakowania/Regulamin-i-formularz-zgloszeniowy
Konferencja organizowana jest przez wydawnictwo Polski Drukarz sp. z o.o., przy wsparciu firm MERCK, Reprograf-Grafikus i SCORPIO.
Partnerami wydarzenia są: Multifol i ZAK STUDIO Agencja reklamowo-wydawnicza.
Patronat nad wydarzeniem objęły: Polska Izba Artykułów Promocyjnych, Polska Izba Opakowań, FARMACOM, International Featured Standards (IFS).
Patronat medialny sprawują: „Świat DRUKU”, „Świat Przemysłu Farmaceutycznego”, „Świat Przemysłu Kosmetycznego”, „OOH Magazine”, portal foodfakty.pl.
O tym i jeszcze więcej usłyszymy na konferencji:
Dorota Kałowska: „Prelekcja dotyczyć będzie konieczności dokonania wyboru, czy marka ma podążać za średnią w kategorii (na pozór bezpieczna strategia), czy też budować swoją własną tożsamość i historię, ze świadomością ryzyka porażki. Chciałabym pokazać ten dylemat na tle tego, co dzieje się obecnie w handlu, a także zasygnalizować, co zrobić, aby dobrze przygotować strategię opakowaniową. Wskażę pewne kluczowe aspekty i potencjalne zagrożenia”.
Joanna Roszkowska: „Opowiem o spójnym i czytelnym systemie identyfikacji dla leków na receptę, korzyściach posiadania księgi znaku i standaryzacji systemu opakowań dla leków, skutecznym brandingu dla farmacji. Doradzę także, jak zbudować wyróżniającą się markę w segmencie leków OTC i w segmencie RX oraz w jaki sposób dzięki opakowaniom zyskać przewagę na konkurencyjnym rynku farmaceutycznym”.
Robert Lis: „Kwestią czasu jest, gdy przez internet będziemy kupowali wszystko, nawet świeże produkty spożywcze. Jak zatem przygotować taką transformację w firmie FMCG? W jaki sposób zapewnić takie samo doświadczenie klienta, jak w przypadku produktu kupowanego ze sklepowej półki? Zmieniający się rynek handlu detalicznego, np. przez popularyzację małych formatów sklepów czy sprzedaż produktów pierwszej potrzeby na stacjach benzynowych, stawia wyzwania odpowiedzialnym za zakup opakowań w firmach FMCG. A teraz dochodzi jeszcze e-commerce! Jak zatem opracować opakowania, które stawią czoła nowym wyzwaniom zakupów internetowych? Jaką strategię przyjąć? A może zmienić myślenie o samym produkcie?”.
Joanna Kwiczor: „W czasie, kiedy handel przenosi się coraz bardziej dynamicznie z »offline« do »online«, gdzie wiele transakcji odbywa się za pośrednictwem urządzeń mobilnych, opakowanie staje się niezbędnym elementem nie tylko na półce w sklepie, ale również w procesie transakcji online. To, jak nasz produkt jest prezentowany w sieci, ma kluczowe znaczenie nie tylko dla konwersji w sklepach internetowych, ale także dla wizerunku naszej marki, i jest niezwykle istotnym elementem ścieżki zakupowej dzisiejszego konsumenta. Według badań realizowanych na zlecenie Deloitte urządzenia elektroniczne są wykorzystywane w przypadku dwóch na trzy wizyty w sklepach stacjonarnych. Równolegle sieci handlowe pracują nad wprowadzeniem do sieci sprzedaży innowacyjnych rozwiązań poprawiających doświadczenia zakupowe klientów (wykorzystanie IOT, procesy Scan&Go, Take&Go, traceability, wykorzystanie alternatywnych metod identyfikacji produktu, jak RFID, Digimarc, lepszy recykling wykorzystywanych opakowań itd.). Sprostanie oczekiwaniom sieci w tym zakresie będzie kluczowe dla zwycięskiej walki o miejsce w koszyku zakupowym klienta – zarówno tym fizycznym, jak i wirtualnym”.
Maciej Pierzchalski: „Poruszę zagadnienie wielokierunkowej komunikacji pomiędzy klientem, agencją reklamową i drukarnią oraz komunikacji wewnątrz firm w procesie produkcji opakowania. Opowiem także, jak wspomaganie komputerowe w trakcie takiej komunikacji »internetowej« ułatwi certyfikację podczas audytów wymaganych np. przez firmy farmaceutyczne”.
Tomasz Bosak: „Nawiążę do swojego wystąpienia podczas pierwszej edycji konferencji – tzw. drukowania RGB jako sposobu na przyciągnięcie uwagi klienta. Drugą część prezentacji poświęcę zaś innowacyjnym sposobom ochrony własności marki”.
Program