Inwestycje w innowacje stają się obecnie koniecznością, by przetrwać na rynku. A gdzie rodzą się innowacje? Jak je zastosować w praktyce gospodarczej? Na te i wiele innych nurtujących pytań z punktu widzenia inteligentnego rozwoju znajdziesz odpowiedź podczas IV Forum Inteligentnego Rozwoju – unikalnego wydarzenia gospodarczego poświęconego innowacjom i inwestycjom, które przełożą się na zrównoważony rozwój życia w oparciu o inteligentne specjalizacje.
Nie lada atrakcją wydarzenia, które odbędzie się od 28 do 29 listopada w ApartHotel Termy Uniejów będzie prezentacja samochodów Elimen Racing – w tym rewolucyjnego, elektrycznego pojazdu rajdowego do Rallycrossu, czyli najbardziej ekscytującej odmiany motorsportu. ELIMEN jest firmą technologiczną, producentem elektrycznego pojazdu rajdowego, wprowadza także nową dyscyplinę na swiecie jaką jest elektro-rallycross.
Z kolei na polskiej kolei trwa największy w historii program inwestycyjny. Modernizowane są linie kolejowe, dworce, tabor. Rozwija się transport towarów. Łącznie do 2023 roku w unowocześnianie i podnoszenie konkurencyjności transportu kolejowego zainwestowanych zostanie ponad 100 mld zł. Czy i w jaki sposób kolej inwestycje kolejowe przekładają się na wdrażanie innowacji? Czy polska kolej, która przez wiele minionych lat była synonimem zaniedbania i niedoinwestowania wreszcie znalazła się w europejskiej czołówce? Na to pytania odpowiedzą przedstawiciele PKP S.A. oraz eksperci z branży kolejowej w zakresie finansowania i prowadzenia inwestycji w trakcie panelu „Stacja Inwestycje” – organizowanego przez PKP S.A., Partnera Strategicznego Forum.
Uniejów będzie gościł również najbardziej utalentowanych polskich naukowców i prezesów wizjonerów, realizujących projekty, które już lub w przyszłości mogą zrewolucjonizować różne dziedziny życia. Wielu z nich swoje osiągniecia zaprezentuje podczas Forum przed potencjalnymi inwestorami.
Kolejnym z partnerów strategicznych wydarzenia jest bowiem Fundusz Assay – niezależny fundusz inwestycyjny z długoletnim doświadczeniem w obszarze doradztwa gospodarczego. Grupa działa w pionierskim na krajowym rynku modelu biznesowym, opartym na akwizycji i współprowadzeniu firm, realnie angażując się w budowanie sukcesów spółek ze swojego portfela.
Naukowcy i innowacyjni przedsiębiorcy zdobędą też podczas panelu „Patent na innowacyjność” (29 listopada) bardzo przydatną i darmową wiedzę w zakresie ochrony własności intelektualnej i patentowania. Swoim doświadczeniem podzielą się przedstawiciele najbardziej renomowanych kancelarii prawnych w tym zakresie – między innymi europejski rzecznik patentowy Marek Łazewski w kancelarii LDS Łazewski Depo i Wspólnicy Sp. k. czy prof. Krystyna Szczepanowska-Kozłowska z kancelarii Allen&Overy, A. Pędzich Sp.k.
Podczas Forum nie zabraknie gości z zagranicy i Polaków, którzy obcują z innowacjami w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie czy Islandii. 28 listopada w panelu polsko-islandzkim „Uniejów – Grindavik tak wiele nas łączy” głos zabiorą Fannar Jonasson, Burmistrz Grindavik, Józef Kaczmarek, burmistrz Uniejowa czy Piotr Mikołajczyk, podróżnik, dziennikarz, licencjnowany przewodnik po Islandii. Podczas wydarzenia (28 listopada – Gala Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju) nastąpi uroczyste podpisanie umowy partnerskiej między Uniejowem a Grindavik.
Swoim podejściem do wspierania innowacji podzielą się w czasie wydarzenia osoby, które obcują z nowymi technologiami w Dolinie Krzemowej – Jowita Michalska, prezes Fundacji Digital University oraz Tomasz Kołodziejak, odpowiedzialny za rozwój nowych technologii w Samsungu. Wykład Jowity Michalskiej da odpowiedź na pytanie: Jakiego rodzaju inwestycje są obecnie najbardziej trendy wśród podmiotów działających w Dolinie Krzemowej?
Nie zabraknie również głosu samorządowców. Swój udział potwierdzili miedzy innymi: Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik i Izabela Domogała, Marszałek Województwa Śląskiego, a także włodarzy aktywnie rozwijających się gmin, otwartych na współpracę z innowacyjnymi przedsiębiorcami. Podczas Forum odbędzie się debata z udziałem najmłodszych włodarzy polskich miast.
W ramach Forum tradycyjnie odbędzie się Gala Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju. 28 listopada poznamy inspirujących Laureatów czwartej edycji Nagrody. Organizatorzy wyróżnią najbardziej innowacyjne projekty i nowatorskie inwestycje przekładające się na rozwój polskiej i globalnej gospodarki. 29 listopada z kolei odbędzie się Gala Liderów Inteligentnego Rozwoju, którą poprowadzi Marcin Prokop, a na której zostaną wręczone wyróżnienia honorowe Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju oraz nagrody główne w wybranych kategoriach nagrody. Jednym z laureatów honorowej nagrody jest w tym roku Wisła Kraków w kategorii „Innowacje społeczne”.
Głównym organizatorem i inicjatorem Forum jest Centrum Inteligentnego Rozwoju, współorganizatorami Miasto i Gmina Uniejów i Grupa Eurokreator T&C. Patronami honorowymi tegorocznego wydarzenia są między innymi: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Energii, Ministerstwo Cyfryzacji, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju czy Urząd Patentowy.
Rejestracja i pełne informacje na temat wydarzenia znajdują się na: www.irforum.pl
Zachęcamy do rejestracji na wydarzenie. Udział w panelach dyskusyjnych Forum jest bezpłatny.
Istnieje również możliwość udziału w Forum w ramach biletu rozszerzonego, który obejmuje:
- Udział w Gali Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju i Gali Liderów Inteligentnego Rozwoju
- Udział w uroczystym bankiecie i koncercie na zakończenie wydarzenia
- Dostęp do strefy cateringu
- Wstęp do kompleksu Termy Uniejów
Bilety rozszerzone są także bezpłatne dla osób reprezentujących media, startupy, administrację publiczną, samorządową, organizacje pozarządowe oraz organizacje pożytku publicznego.
Bilety rozszerzone są również bezpłatne w przypadku członków Warszawskiej Izby Gospodarczej. Przy rejestracji w polu „Kod rabatowy” wystarczy wpisać kod: WIG.