Co i gdzie na Mazowszu – tego nie wiedzieliście

Dodane przez: | 6 września 2018

Koncert Chopinowski w Łazienkach

Wychodząc naprzeciw coraz większemu zainteresowaniu turystów wydarzeniami w Warszawie i na Mazowszu Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna we współpracy z firmą Coigdzie.pl udostępniła bazę ponad 1000 wydarzeń z dziedziny kultury, sportu, rozrywki.

Począwszy od września br. w portalu Mazowsze.travel w zakładce wydarzenia można skorzystać ze specjalnie wyselekcjonowanej i codziennie aktualizowanej bazy około 1000 wydarzeń z dziedziny kultury, sportu, rozrywki, które odbywają się na terenie Warszawy i całego Mazowsza.

Dla ułatwienia przeszukiwania zostały one uporządkowane według kategorii: muzyka, z dziećmi, sport i motoryzacja, plenerowe, rozrywka, film i teatr, kultura, wszystkie.

Innowacyjny system pozwala na w dużej części automatyczne zebranie rozproszonych danych i poukładanie ich w jednolitą bazę informacyjną. Istotną jego częścią są aplikacje – roboty skanujące, które mają za zadanie jak najefektywniej zbierać informacje dostępne na stronach internetowych oraz profilach społecznościowych organizatorów wydarzeń. Zebrane dane są weryfikowane, uzupełniane i segregowane przez ponad 20-osobowy zespół redakcyjny, a następnie udostępniane jako największa baza wydarzeń w Polsce.

Czy wiecie, że w ogólnopolskiej bazie danych coigdzie.pl:

  • co miesiąc agreguje się ponad 20 000 pozycji codziennie aktualizowanych,
  • monitorowaniu wydarzeń podlegają duże miasta, małe miejscowości i wsie,
  • 100% rekordów posiada współrzędne geograficzne,
  • 85% rekordów posiada dokładny opis imprezy,
  • 90% rekordów posiada link do strony organizatora,
  • 90% rekordów posiada ilustrację.

foto: Stołeczna Estrada