Czas targów, czas umów

Dodane przez: | 30 maja 2019

Aleksander Kondrusik, wiceprezes Smoleńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej (z lewej) i Marek Traczyk, prezes Warszawskiej Izby Gospodarczej

Drugi dzień targów China Homelife i Export Expo przebiega pod znakiem rozmów biznesowych, prezentacji towarów, zawierania umów oraz wymiany informacji. Trwają też debaty i seminaria Kongresu Gospodarczego Europy Centralnej i Wschodniej.

Gośćmi największych targów producentów z Chin w Europie po raz pierwszy są m.in. przedstawiciele Smoleńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Przedsiębiorcy ze Smoleńska przyjechali na targi na zaproszenie Warszawskiej Izby Gospodarczej. Kontakty będą się rozwijały. Umowę o współpracy podpisali Aleksander Kondrusik, wiceprezes Smoleńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej i Marek Traczyk, prezes Warszawskiej Izby Gospodarczej.

Dzień wcześniej rosyjscy biznesmeni uczestniczyli wydarzeniach targowych i kongresowych, poznawali oferty firm chińskich, polskich, białoruskich i ukraińskich. Uczestniczyli także w gali wręczania Europejskich Laurów Przedsiębiorczości. Jednym z laureatów nagrody jest LLC Sipom ze Smoleńska. Firma produkuje i sprzedaje detergenty przemysłowe, przemysłowe środki czyszczące, chemię samochodową i akcesoria do czyszczenia.

Ekaterina Mikutskaja, wiceprezes Krajowej Konfederacji Przedsiębiorczości (Białoruś) i Marek Traczyk, prezes WIG

Na targi i kongres przyjechali reprezentanci prawie 50 izb gospodarczych z Polski i zagranicy. Z Białorusi – Krajowa Konfederacja Przedsiębiorczości. Potwierdzeniem relacji izby z Mińska z Warszawską Izbą Gospodarczą było podpisanie umowy o wzajemnej współpracy. Umowę podpisał Marek Traczyk, prezes WIG a ze strony białoruskiej Ekaterina Mikutskaja, wiceprezes KKP.

– Współpraca obu organizacji nabiera teraz nowych wartości, łatwiej będzie rozwijać nowe jej formy, jak i umacniać to co do tej pory robimy. A ponieważ wymiana gospodarcza pomiędzy naszymi krajami znakomicie się rozwija, to mamy coraz więcej obszarów, w których możemy wspólnie działać – zapewnił Marek Traczyk.

(AK)