Echa koncertu „Solidarni z Wuhan”: Szlachetna inicjatywa

Dodane przez: | 9 marca 2020

Głos środowiska przedsiębiorców zabrzmiał z Filharmonii Narodowej w Warszawie donośnie. Ta forma okazania życzliwości okazała się jedyną na świecie. Media chińskie – telewizja, radio, prasa informowały o przesłaniu z Warszawy na szczeblu krajowym i regionalnym. Relację z koncertu przekazała m.in. państwowa telewizja chińska CCTV. Szacuje się że obejrzało ją ponad 900 milionów widzów!

Pozytywne opinie płyną do Warszawskiej Izby Gospodarczej także od polskich sympatyków. Krystyna Korwin-Mikke, szefowa Stowarzyszenia Korespondentów Zagranicznych w Polsce napisała:

W warszawskiej Filharmonii Narodowej odbył się niecodzienny koncert charytatywny „Solidarni z Wuhan”. Organizatorem koncertu była Warszawska Izba Gospodarcza przy współpracy z innymi izbami gospodarczymi z całego kraju oraz mediami. Polscy i chińscy artyści, muzycy i wokaliści, wystąpili pro publico bono, bez wynagrodzenia, repertuar był ciekawy i urozmaicony, a warszawska publiczność wykazała się ogromnym poczuciem solidarności. Ta niezwykle szlachetna inicjatywa pokazuje, jak bardzo potrzebne są, nawet małe, gesty solidarności, jak ważne jest, by ludzie w nieszczęściu nie czuli się osamotnieni. Pomoc duchowa jest wszak równie ważna co pomoc materialna. Koncertem nie zatrzymamy wirusa, nie pokonamy go, lecz pokażemy, ze w obliczu tak niewyobrażalnego zagrożenia potrafimy się jednoczyć i wspierać.

red