II Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej w Krakowie

Dodane przez: | 5 listopada 2018

Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej w Krakowie

Już w środę 7 listopada rozpoczyna się w Krakowie 2 Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej, który potrwa do 11 listopada 2018 r.

Pierwsza edycja Kongresu, która odbyła się w dniach 8-12 listopada 2017 r. pod tytułem „Śladami św. Papieża Jana Pawła II”, wzbudziła ogromne zainteresowanie w środowisku turystycznym na całym świecie. Na to jedyne w Europie Środkowo-Wschodniej przedsięwzięcie skupiające specjalistów z zakresu turystyki religijnej i pielgrzymkowej przyjechało ok. 200 touroperatorów i organizatorów turystycznych z prawie 30 krajów.

Gośćmi honorowymi były miasta Fatima i San Giovanni Rotondo. W czasie trwania kongresu goście wielokrotnie komentowali ogromną radość i wdzięczność z możliwości uczestniczenia w kongresie, podkreślali profesjonalizm organizacji i dyskutowali o możliwościach jakie niesie ze sobą oferta handlowa Krakowa i Małopolski.

– Widzimy jak na naszych oczach w kalendarz międzynarodowych imprez w Krakowie wpisuje się ten nowy event: branżowe spotkanie specjalistów sektora turystyki religijnej i pielgrzymkowej. Na kongres przyjeżdżają kontrahenci z całego świata, aby uczyć się jak oferować swoim klientom wycieczki i pielgrzymki do Krakowa, Małopolski i Polski. Do tej pory swój udział potwierdziło ponad 100 osób z takich krajów jak: Włochy, Hiszpania, USA, Kanada, Liban, Izrael, Dania, Litwa, Wietnam, Anglia, Malezja, Portugalia, Grecja, Indie, Argentyna, Andora, Meksyk, Brazylia i inne. Gośćmi honorowymi będą Fatima, Lourdes i Medjugorje – mówi organizator Kongresu Ernest Mirosław, szef krakowskiego biura turystyki przyjazdowej Ernesto Travel – lidera w branży turystyki religijnej i pielgrzymkowej.

W tym roku Kongres nosi tytuł: „Śladami św. Faustyny Kowalskiej: Boże Miłosierdzie zbawi świat”.

8 listopada Kongres otworzą świeckie i kościelne władze Krakowa: odbędzie się msza inauguracyjna, przemowy otwarcia, prelekcje i wykłady oraz workshop (expo) z przedstawicielami sanktuariów, miejsc kultu oraz miejsc turystycznych z ponad 10 krajów (m.in. z Grecji, Izraela, Litwy, Portugalii, Bośni i Hercegowiny). 9, 10 i 11 listopada goście z całego świata poświęcą na zwiedzanie Krakowa i Małopolski (Stare Miasto w Krakowie, Centrum Jana Pawła II w Krakowie, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Kopalnia Soli w Wieliczce, były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, parafia i dom rodzinny Ojca Świętego w Wadowicach, Bazylika w Kalwarii oraz sanktuarium Czarnej Madonny w Częstochowie).

Celem Kongresu jest wymiana kontaktów handlowych wśród uczestników, promocja Krakowa, Małopolski i Polski jako istotnej destynacji turystyki religijnej i pielgrzymkowej na arenie międzynarodowej oraz wzmocnienie znaczenia turystyki religijnej i pielgrzymkowej w kontekście globalnego przemysłu turystycznego.

Link do programu kongresu: www.icortap.com/pl/program
Link do workshopu (expo): www.icortap.com/pl/expo

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Kongresu: www.ICoRTaP.com