III koncert „Popołudnie ze Straussem”

Dodane przez: | 22 sierpnia 2017

Popołudnie ze Straussem

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na III koncert z cyklu ”Popołudnie ze Straussem ” 27 sierpnia 2017 r., godz. 16.00 na dziedzińcu Zamku Żupnego w Wieliczce. Koncert wykonają: Orkiestra Straussowska OBLIGATO pod kierownictwem Jerzego Sobeńko oraz soliści: Ewelina Szybilska – sopran i Michał Kutnik – baryton.

Wykonywane utwory pozwolą słuchającym zasmakować nastroju XIX. Europy, głównie Wiednia, w których zachęcały do tańca m.in. walce, polki i czardasze, a przepiękny i bardzo obrazowy utwór „Nad pięknym, modrym Dunajem” Johanna Straussa przyniesie ożywczy powiew tak bardzo upragniony tego lata.

Koncert, obok utworów rodziny Straussów, zaprezentuje także dzieła innych uznanych kompozytorów europejskich w XIX w. takich jak: Emil Waldteufel, Vittorio Monti, Charles Gounod, Giacomo Puccini.

Soliści:

  • Ewelina Szybilska – sopran

Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, laureatka wielu konkursów wokalnych. m. in. I miejsca na Konkursie Wokalnym „Yamaha Musie Foundation od Europe”, oraz II miejsca na Międzynarodowym Konkursie Śpiewaczym im. Imricha Godina w Vrable na Słowacji. Jest także finalistką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Klassik-Mania” w Wiedniu oraz IV Ogólnopolskiego Konkursu Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej. Od 2009 r. jest solistką Opery Śląskiej w Bytomiu, na scenie której zadebiutowała rolą Musetty w operze G. Pucciniego „Cyganeria”. Współpracuje z innymi scenami operowymi w Polsce. Prowadzi też szeroką działalność koncertową.

  • Michał Kutnik – baryton

Studiował na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Krakowie. W 1999 roku na scenie Opery Krakowskiej zadebiutował w roli Papagena w operze „W Krainie Czarodziejskiego Fletu” W.A. Mozarta. Od 2006 roku jest solistą Opery Krakowskiej. Wystąpił m.in. w operach: „Jaś i Małgosia” E. Humperdincka, „Madama Butterfly” i „Tosca” G. Pucciniego, „Rigoletto” i „Traviata” G. Verdiego, „Napój miłosny” i „Don Pasquale” G. Donizettiego, „Straszny dwór” i „Halka” St. Moniuszko, „Diabły z Loudun” K. Pendereckiego, „Miłość do trzech pomarańczy” S. Prokofiewa, „Zemsta nietoperza” i „Baron cygański” J. Straussa ,”Ptasznik z Tyrolu” K. Zellera, „Student żebrak” K. Millockera. Wykonuje również muzykę oratoryjno-kantatową oraz pieśni. Współpracuje z Krakowską Operą Kameralną, a także z Teatrem Wielkim w Łodzi, Operą Śląską w Bytomiu i Filharmonią Warmińsko-Mazurską w Olsztynie. Występował także za granicą m.in. w: Niemczech, Szwajcarii, Włoszech, Norwegii, Finlandii, Mołdawii i na Litwie.

Informacja: +48 12 278 58 49, info@muzeum.wieliczka.pl
www.muzeum.wieliczka.pl

W przypadku niepogody koncert odbędzie się w Sali Gotyckiej w Zamku Żupnym. W dniu koncertu będzie też sposobność do zakupu biletów na finałowy koncert „Popołudnie ze Straussem”, który odbędzie się 24 września w komorze Alfonsa Długosza w Muzeum na III poziomie kopalni soli. Śpiewać będą: Krystyna Tyburowska – sopran i Jan Zakrzewski – tenor.

Patronat medialny: TVP Kraków, Radio Kraków, Stowarzyszenie Polskich Mediów, Travel Trends Group, Portal Wieliczkacity.pl