Indonezja. Miliardy w rozwój turystyki

Dodane przez: | 6 września 2018

Indonezja

Indonezyjskie instytucje finansowe zwiększają swoje poparcie dla rozwoju turystyki w kraju. Ten sektor gospodarki powinien zwiększyć zyski z wymiany walut, a to z kolei obniży deficyt na rachunku bieżącym.

Indonezyjski Urząd ds. Usług Finansowych (UUF) ogłosił niedawno program finansowania dla małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) w 10 nowych miejscach na Bali. Fundusze znacznie przyczynią się do wsparcia właścicieli małych firm, takich jak np. dostawca żywności w Lombok. Finansowanie będzie pochodziło nie tylko z banków, ale również z rynku kapitałowego i programów mikrokredytów.

Urząd ustalił program oparty na typie pożyczek na lata 2019-2024 i budżecie 228 bilionów rupii (15,3 mld USD dla firm z sektora turystyki. Wimboh Santoso, przewodniczący UUF oświadczył, że ruch ten może przyspieszyć proces rozwoju turystyki narodowej.

– Kredyty (na takie inwestycje) są obecnie rozproszone i nie są dobrze skoordynowane. Integracja transportu, infrastruktury i innych obiektów w sektorze turystyki zwiększy możliwość uzyskania kredytów, ponieważ zaraz po ich zintegrowaniu ludzie zobaczą, że ryzyko jest niewielkie – dodał Santoso.

Bank centralny Indonezji zorganizował spotkanie koordynacyjne w sprawie turystyki z rządami centralnymi i regionalnymi, przedstawiając strategie, które pomogą osiągnąć cele związane z rozwojem turystyki.

Rząd Indonezji wyznaczył długoterminowy cel międzynarodowych przyjazdów na 25 milionów z zyskami w wysokości 28 miliardów dolarów do 2025 roku. W 2019 roku celem jest 20 milionów przyjazdów i 17,6 miliarda USD zysków.

Wśród przedstawionych strategii jest min. poprawa dostępu do płatności dla osób w miejscowościach turystycznych. Pilotażowy program ruszy na Bali.

Obecnie w Indonezji opłaty transakcyjne są czasami droższe niż cena samego produktu.

źródło: TTG Asia