Irak w kontekście ustaleń Międzynarodowej Konferencji na Rzecz Odbudowy Kraju

Dodane przez: | 5 marca 2018

Konferencja organizowana przez Krajową Izbę Gospodarczą wraz z Ambasadą Republiki Iraku w Polsce będzie doskonałą okazją do zapoznania się z aktualną sytuacja polityczno – gospodarczą Iraku, zwłaszcza w kontekście Międzynarodowej Konferencji na Rzecz Odbudowy Iraku, jaka odbyła się w lutym br. w Kuwejcie. Jej wynikiem było zadeklarowanie przekazania na odbudowę zniszczeń powstałych w wyniku wojny z Państwem Islamskim w sumie ok. 30 mld dolarów w różnej formie. Polska również jest w tę pomoc zaangażowana, co potwierdza uczestnictwo w ww. konferencji Wiceministra Spraw Zagranicznych Bartosza Cichockiego.

Polska poza intensywną współpracą wojskową i wsparciem humanitarnym stale rozbudowuje kontakty polityczne z Irakiem. W 2016 r. doszło do ponownego otwarcia polskiej ambasady w Bagdadzie, a szef irackiej dyplomacji przebywał z wizytą w Polsce. W ubiegłym roku miała miejsce wizyta prezydenta Iraku w Polsce.

Podczas Konferencji będzie okazja do zapoznania się ze specyfiką rynku irackiego i konkretnymi wskazówkami dla przedsiębiorców na temat możliwości uczestnictwa w odbudowie Iraku. Wśród panelistów znajdą się m.in: P. Asaad Abu Gulal – Ambasador Iraku w Polsce, P. Stanisław Smoleń – wieloletni dyplomata w państwach Bliskiego Wschodu i polski Chargé d’affaires w Iraku, oraz eksperci pionów ekonomicznych MSZ i MIiR zajmujący się rynkiem irackim, a także przedstawione zostanie „Successful Story” irackiego przedsiębiorcy działającego na obu rynkach.

Konferencja odbędzie się 14 marca 2018 r. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie przy ul. Trębackiej 4., w godzinach 10:00 – 12:30; Początek rejestracji przewidziany na godz. 9:30.

Prosimy o wcześniejszą rejestrację do 8 marca poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

* Konferencja w całości w języku polskim

Kontakt:
Maria Nowakowska, e-mail: mnowakowska@kig.pl, tel: +48 22 630 97 83
Bartłomiej Nersewicz, e-mail: bnersewicz@kig.pl, tel: +48 22 630 96 86