Lockdown w Polsce. Znamy plan odmrażania gospodarki

Dodane przez: | 28 kwietnia 2021
Lockdown

Fot. Unsplash

W maju rozpocznie się otwieranie gospodarki. Otwarte zostaną ogródki restauracyjne, a pod koniec miesiąca cała gastronomia. Powrócą również kina i teatry, a także siłownie i kluby fitness.

Plan stopniowego odmrażania gospodarki ogłosili podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski.

Harmonogram odmrażania

Od 1 maja otwarte zostaną obiekty sportowe na świeżym powietrzu oraz kryte obiekty sportowe dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży.

Od 4 maja w reżimie sanitarnym do działania powróci handel, w tym galerie, sklepy budowalne i meblowe. Do szkół wrócą dzieci z klas 1-3. Otwarte zostaną również galerie sztuki i muzea.

8 maja wznowić działalność będą mogły hotele. Tydzień później powrócą restauracje, na razie w ogródkach. Od 15 maja zniesiony zostanie też obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

29 maja uczniowie wszystkich klas wrócą do nauki w trybie stacjonarnym, a gastronomia będzie mogła świadczyć usługi w trybie sanitarnym w obiektach zamkniętych. Również 29 maja nastąpi otwarcie siłowni i klubów fitness. Powrócą także kina i teatry.

Szczegółowy harmonogram i zasady odmrażania gospodarki znajdziesz tutaj>>