Mazowsze – 2 dni, 200% atrakcji

Dodane przez: | 27 lipca 2017

Mazowsze

Na progu sezonu turystycznego Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego wydał w serii „dla podróżnika” całkowicie nowy przewodnik „Mazowsze w 24h”. Zawiera on opis 10 tras po Mazowszu, które można przebyć w ciągu 24 godzin korzystając po drodze z jednego noclegu. Doskonała propozycja weekendowego zwiedzania i wypoczynku na Mazowszu – regionie pełnym atrakcji i tylko 2 kroki stąd.

W przewodniku opisane są najciekawsze miejsca rozsiane po całym Mazowszu. Autorzy starali się przedstawić je poprzez pokazanie najważniejszych smaczków, czyli tych rzeczy, które są zaskakujące i nie zawsze wszystkim znane. Historie, które związane są z każdym zabytkiem, miastem czy regionem są zaprezentowane również w taki sposób, żeby nie zanudzić Czytelnika mnogością suchych dat i faktów.

„Mazowsze w 24 h” pomoże Czytelnikom trafić do najciekawszych miejsc. Są tam podane odległości od Warszawy, możliwości transportu oraz punkty informacji turystycznej, od których zawsze warto rozpoczynać zwiedzanie.

Jako początek wszystkich podróży przyjęto Warszawę, ze względu na jej centralne położenie i stosunkowo łatwy dojazd do każdego miejsca na Mazowszu.

Trasy w przewodniku rozpoczynają się od propozycji podróży na Kurpie z ich wielowiekowymi tradycjami. Dalej pojawia się Modlin, gdzie można zobaczyć najdłuższy budynek w Europie. W przewodniku zaprezentowano także Pułtusk, Płock, Radom, Węgrów i Żelazową Wolę. W opisach nie sposób było ominąć również Warszawy i warszawskiej Pragi.

W części „po drodze i w okolicach” autorzy opisują dodatkowo najważniejsze atrakcje w regionie – Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Zamek w Czersku czy Muzeum Zbrojownię na Zamku w Liwie.

„Mazowsze w 24 h” to przewodnik autorstwa rodowitego Czecha – Pavla Trojana, który oczami obcokrajowca pokazuje rzeczy ciekawe, oryginalne oraz te najbardziej popularne z zupełnie nowej dla Polaków perspektywy. W zamyśle wydawcy takie „zagraniczne” spojrzenie na region pozwoli wielu osobom docenić nasze atrakcje oraz zachęcić do zwiedzania Mazowsza.

Przewodnik w formie książkowej można będzie otrzymać na stoiskach Mazowsza podczas jednej z tegorocznych turystycznych imprez targowych.

źródło: MROT