UIA wprowadza do eksploatacji Boeinga 777

Dodane przez: | 27 lipca 2017

UIA wprowadza do eksploatacji Boeinga 777

W styczniu 2018 roku, Ukraine International Airlines otrzyma pierwszego z dwóch planowanych Boeing’ów 777, które będą obsługiwać trasy dalekiego zasięgu. Samoloty te będą wykorzystywane na połączeniach do Nowego Jorku, Pekinu i Tel Awiwu – ogłosił na konferencji prasowej Przewodniczący Rady Nadzorczej UIA pan Aron Mayberg.

Boeing 777 w barwach UIA będzie największym samolotem pasażerskim latającym z i na Ukrainę. Samolot będzie posiadał trzyklasową konfigurację: klasę Biznes, klasę Premium Economy oraz Economy oferując łącznie 360 komfortowych foteli. Według Mayberga, każdy fotel w Boeingu 777 UIA będzie wyposażony w wbudowany monitor i indywidualny system rozrywki pokładowej a pasażerowie będą również mogli korzystać z pokładowego wifi.

Według obecnych planów, UIA spodziewa się otrzymać cztery Boeingi 777. Będą one latać równolegle z wykorzystywanymi obecnie Boeing’ami 767-300, które będą systematycznie odchodzić z floty UIA od 2019 roku.

W 2018 roku ukraiński przewoźnik planuje rozszerzyć siatkę swoich połączeń dalekodystansowych o dwa kolejne miasta: Szanghaj w Chinach i Toronto w Kanadzie.

UIA rozważa również budowę nowego hangaru naprawczego na lotnisku Boryspol. „Obecnie odczuwamy ogromny brak miejsca do serwisowania i napraw naszych samolotów, zwłaszcza teraz, gdy zaczniemy eksploatować Boeinga 777. Jest to jeden z czynników, który pozwoli nam na szybszą obsługę techniczną maszyn a zarazem na poprawę regularności, która nie jest obecnie wystarczająco wysoka.” – powiedział Mayberg.

Aktualnie flota dalekodystansowa UIA składa się z czterech Boeing’ów 767-300.

Szczegółowe informacje dotyczące usług UIA znajdują się na stronie internetowej www.flyuia.com