Medycyna przyszłości – w Łodzi zjazd światowych liderów

Dodane przez: | 16 września 2019

EU-MED SummitWielu naukowców oraz inwestorów działających w branży life science zastanawia się, jakie będą najważniejsze kierunki rozwoju biotechnologii i medycyny w ciągu najbliższych 10-20 lat. Już wkrótce, w dniach 24-25 września, w czasie pierwszej międzynarodowej konferencji branży biomedycznej w Łodzi, uznani eksperci spróbują odpowiedzieć na to pytanie.

– Jest wiele obszarów w medycynie i biotechnologii, które czeka dynamiczny wzrost. Ogromny potencjał rozwoju mają przed sobą m.in. projekty z dziedziny cybersecurity (zabezpieczanie urządzeń i danych medycznych), nanotechnologii (zwłaszcza rozwój nanorobotów), diagnostyki medycznej (innowacyjne urządzenia i technologie do wykrywania chorób), jak również farmaceutyki (opracowywanie i testowanie nowych leków lub ich poszczególnych cząsteczek) – ocenia Adam Broncel, partner zarządzający Funduszu Venture Capital Biomed Innovations, który jest jednym z głównych organizatorów konferencji EU-MED Summit 2019 w Łodzi.

W czasie tego wydarzenia, po raz pierwszy nie tylko w Polsce, ale i w tej części Europy, w jednym miejscu spotkają się przedstawiciele wszystkich istotnych dziedzin branży life science. Będą to z jednej strony naukowcy i eksperci nauk klinicznych oraz technicznych, a z drugiej specjaliści związani z częścią biznesową life science, czyli m.in. rozwojem i finansowaniem nowych projektów czy też ochroną własności intelektualnej.

Organizatorzy EU-MED Summit 2019 podkreślają, że impreza ta adresowana jest przede wszystkim do innowacyjnych polskich start-upów, które mają potencjał i możliwości rozwoju na globalnym rynku, a także do inwestorów z kraju i zagranicy (m.in. funduszy venture capital i aniołów biznesu).

Perspektywy komercjalizacji rozwijanych w Polsce projektów biomedycznych na światowych rynkach, na bazie bogatych doświadczeń własnych i licznych historii sukcesu, przybliżą uczestnikom konferencji m.in. liderzy tej branży z Izraela. Na imprezie będzie można spotkać np. przedstawicieli Grupy Shizim, która należy do wiodących inkubatorów i akceleratorów technologii medycznych w Izraelu.

Izrael jest dziś obok USA światowym liderem w rozwijaniu i finansowaniu start-upów z dziedziny nowych technologii, w tym także biotechnologii i medycyny.

Szczegółowe informacje na temat konferencji EU-MED Summit 2019, która odbędzie się w dniach 24-25 września w Łodzi, można znaleźć na stronie: https://eu-med.kenes.com.

źródło: Centrum Prasowe PAP