Debata „przedwyborcza” o systemie ochrony zdrowia Zdrowie Dobrze Rządzone

Dodane przez: | 16 września 2019

Debata „przedwyborcza” o systemie ochrony zdrowia Zdrowie Dobrze Rządzone

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców zaprasza na „przedwyborczą” debatę o systemie ochrony zdrowia – Zdrowie Dobrze Rządzone w ramach projektu Polska Dobrze Rządzona.

Spotkanie odbędzie się 17 września 2019 r. o godzinie 10:00 w Świetlicy Wolności przy ulicy Nowy Świat 6/12.

Służba zdrowia od dawna nie była tak silnie akcentowana w kampanii wyborczej. Wszystkie strony polityczne nie kryją, że temat ochrony zdrowia stanowi największe wyzwanie w tej kampanii. Oprócz konkretnych propozycji programowych, warto w debacie publicznej podnieść kwestie stanowienia prawa w tym sektorze – czasu i sposobu konsultacji publicznych, dostępu do informacji, współpracy resortu zdrowia z środowiskiem ekspertów i pacjentów, ale też pozostałych resortów. Zdrowie powinno być traktowane w sposób interdyscyplinarny i w taki też sposób powinno być zarządzane.

Do udziału w debacie zostali zaproszeni przedstawiciele wszystkich stron politycznych, kandydaci do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej, którzy zajmują się tematyką służby zdrowia:

  • Prof. Tomasz Grodzki – Koalicja Obywatelska;
  • Prof. Piotr Radziszewski – Prawo i Sprawiedliwość
  • Dr Marek Kos – Polskie Stronnictwo Ludowe Koalicja Polska
  • Kaja Filaczyńska – Lewica Razem

Debatę poprzedzi wystąpienie politolog dr Jowanki Jakubek-Lalik, które wprowadzi w koncepcje dobrego rządzenia, współpracy międzyresortowej oraz wagi szerokich konsultacji projektów rządowych.

Debatę moderować będzie Marek Kustosz, ekspert ds. komunikacji w ochronie zdrowia, prezes Instytutu Człowieka Świadomego.

Zapraszamy!

Potwierdzenia obecności prosimy zgłaszać na adres: w.marzec@zpp.net.pl lub pod nr telefonu +48 510 137 340.