Melodyjne echa koncertu „Solidarni z Wuhan”

Dodane przez: | 6 marca 2020

Nie milkną echa koncertu „Solidarni z Wuhan. Relację z Filharmonii Narodowej w Warszawie nadała m.in. chińska państwowa telewizja CCTV. Szacuje się, że program obejrzało około 900 mln widzów!

Wszyscy artyści spisali się znakomicie, dopisała publiczność, którą zachwyciła różnorodność repertuaru. Jeden z widzów podzielił się z nami wrażeniami po występie warszawskiego zespołu 2Late.

Kierowana przez wokalistę, gitarzystę i kompozytora Artura Krystka grupa gra melodyjny pop rock, w którym słychać wpływy lat 80 i 90. Lider śpiewa po angielsku, ale i biegle mówi po… chińsku. Azjatyckich gości na widowni pozdrowił w tym języku, co wywołało entuzjazm i podziw publiczności. Podczas występu na telebimach wyświetlany był film pokazujący tournee grupy po Chinach (odbyło się ich już kilka!), podróże po tym kraju, wywiady dla mediów. Jeden z zagranych utworów nieprzypadkowo nosił więc tytuł „China in My Mind”.

W spokojniejszych kompozycjach, jakie usłyszeliśmy tego wieczoru, ładnie współbrzmią gitary: prowadząca i akustyczna. Patent ten sprawdza się to także na najnowszej płycie CD, mini albumie „Good Things, Bad Things”.

Zespól ma też na swoim koncie mocniejsze nagrania. Na stronie internetowej 2late.com.pl możemy np. usłyszeć dynamiczną kompozycję instrumentalną „Easy” i przebojowy utwór „This Is The Time”. Teksty mówią o uczuciach i rozterkach młodych ludzi, ale też o problemach współczesnego świata, które niepokoją wielu z nas.

Warto posłuchać!

Koncert „Solidarni z Wuhan” – zobacz, kto wystąpił

Cezary Kubaszewski