Nawiązanie współpracy z obwodem smoleńskim – Przedstawicielstwo Handlowe przy Ambasadzie Rosji w Polsce

Dodane przez: | 19 lutego 2018

Chciałbym poinformować, iż obecnie Administracja obwodu smoleńskiego Federacji Rosyjskiej prowadzi intensywne działania mające na celu rozwój gospodarki regionu. W szczególności władze tego regionu kładą duży nacisk na rozwój inwestycyjny Państwowego Parku Przemysłowego „Feniks”.

Jedną z inwestycji, którą zamierza się zrealizować w tym Parku, jest projekt budowy zakładu do przetwórstwa ziemniaków oraz produkcji skrobi naturalnej i modyfikowanej. Przewiduje się także możliwość zrealizowania inwestycji wspólnie z rosyjskim partnerem albo samodzielnie.

Według ocen, ten projekt jest bardzo perspektywiczny, ponieważ zapotrzebowanie na skrobię w Rosji stale rośnie, w zasięgu 1000 km od obwodu smoleńskiego nie ma żadnych zakładów produkujących ten typ towaru.

Oprócz tego, inwestorom Parku Przemysłowego „Feniks” zostanie udzielone rządowe wsparcie na 10 lat oraz zagwarantowane bezpłatnie podłączenie do sieci inżynieryjnej. Warto podkreślić, iż Administracja obwodu smoleńskiego chętnie pomoże potencjalnym inwestorom w znalezieniu odpowiedniego terenu pod budowę zakładu oraz w załatwieniu związanych z tym formalności. W regionie działa też korzystny dla inwestora system prawny i podatkowy.

Obwód smoleński Federacji Rosyjskiej ma dobre warunki klimatyczne oraz dogodne położenie geograficzne, znajdując się w połowie drogi pomiędzy Moskwą a Mińskiem. Poprzez terytorium regionu przebiega odcinek Federalnej Trasy M1 „Białoruś”, która jest częścią europejskiej trasy E30 oraz azjatyckiej AH6. Na lata 2019—2020 w obwodzie smoleńskim zaplanowana jest budowa odcinka trasy Chiny—Europa „Jedwabny szlak”.

Szczegóły oferty inwestycyjnej obwodu smoleńskiego pracownicy Administracji smoleńskiej oraz Korporacji Rozwoju Inwestycyjnego chętnie przedstawią za pomocą wideokonferencji w Państwa firmie albo w naszej placówce w Warszawie w dogodnym terminie.

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt z radcą Przedstawicielstwa Handlowego przy Ambasadzie Federacji Rosyjskiej w Rzeczypospolitej Polskiej p. Denisem Beliajewem, (tel. 519–153–114, 22–849–58–17, denis.beliaev@rostorg.pl) oraz zwracam się z uprzejmą prośbą o przekazanie niniejszego maila zainteresowanym osobom.

Przedstawicielstwo Handlowe Rosji w Polsce jest placówką zagraniczną Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego Federacji Rosyjskiej działającą przy Ambasadzie Federacji Rosyjskiej w Rzeczypospolitej Polskiej.

Naszą misją jest wsparcie kontaktów pomiędzy rosyjskimi i polskimi przedsiębiorstwami zainteresowanymi realizacją wspólnych projektów i kontraktów.

Denis Beliaev
Radca – Przedstawicielstwo Handlowe przy Ambasadzie Federacji Rosyjskiej w Rzeczypospolitej Polskiej

tel. +48 519 153 114
www.poland.ved.gov.ru