Polskie Koleje Linowe ze znakiem „Made in Małopolska”

Dodane przez: | 21 sierpnia 2018

Polskie Koleje Linowe

Polskie Koleje Linowe dołączyły do programu „Made in Małopolska”. Partnerzy programu stawiają na wspieranie regionalnego biznesu, dobrego smaku, oryginalnego wzornictwa, wartościowych inicjatyw, a także szczególnie atrakcyjnych miejsc regionu.

Wśród posługujących się znakiem „Made in Małopolska” są czołowe małopolskie firmy stowarzyszenia, subregiony oraz uzdrowiska i miasta. Przedsięwzięcie ma już prawie 50 partnerów.

Pochodzenie ma znaczenie

Ta idea przyświeca Małopolsce przy przedsięwzięciu, które promuje najlepsze produkty i usługi regionu, budując w świadomości Małopolan i turystów pozytywne skojarzenia poszczególnych marek z miejscem ich powstawania.

– Czujemy się zaszczyceni, że dołączyliśmy do grona najbardziej atrakcyjnych i renomowanych firm w regionie, które mogą posługiwać się znakiem „Made in Małopolska”. To dla nas szczególnie istotne, ponieważ ten znak jest sygnałem dla turystów, że nasze produkty i usługi są godne polecenia i najwyższej jakości – mówi Janusz Ryś, prezes Polskich Kolei Linowych.

Współpraca samorządu z biznesem

Zgodnie z podpisaną umową znakiem „Made in Małopolska” mogą posługiwać się nie tylko Polskie Koleje Linowe jako operator turystyczny, ale także Kasprowy Wierch, Gubałówka, Góra Parkowa i Festiwal muzyczny HejFest.

– Jestem przekonany, że do budowy silnej marki Małopolska niezbędna jest współpraca samorządu ze światem biznesu. Możliwości małopolskich firm są ogromne. Wykorzystując ten potencjał poprzez odpowiednią integrację działań wizerunkowych zagwarantujemy sobie wspólny sukces. Tak więc sukces marki Małopolska zależeć będzie od zbudowania sieci relacji partnerskich wokół marki regionu– podkreśla Jacek Krupa, marszałek województwa małopolskiego.

Z badań przeprowadzonych na zlecenie PKL wynika, że ponad 70 proc. Polaków zauważa coraz wyższy standard letniej oferty turystycznej w górach. Najbardziej doceniamy poprawę bazy noclegowej (64 proc. ) oraz restauracyjnej i gastronomicznej (46 proc.).

Pracodawca z tradycjami

Polskie Koleje Linowe to przedsiębiorstwo z 80-letnią tradycją działające w branży turystycznej, operator kolei linowych w kluczowych lokalizacjach turystycznych w Polsce.

Obecnie PKL działa w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach: Kasprowy Wierch, Gubałówka, Jaworzyna Krynicka, Góra Parkowa, Mosorny Groń, Palenica oraz Góra Żar. PKL jest największym pracodawcą na Podhalu, zatrudnia ponad 300 osób.

(PKL)