S3: Wojewoda Lubuski mówi sprawdzam

Dodane przez: | 27 lipca 2017

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak na spotkaniu z Markiem Langerem dyrektorem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddziału w Zielonej Górze– Oczekuję maksymalnego przyspieszenia prac budowlanych na odcinkach drogi ekspresowej S3 – mówił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak na spotkaniu z Markiem Langerem dyrektorem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddziału w Zielonej Górze.

Wojewoda Lubuski sprawdzał aktualny harmonogram prac i organizację ruchu na budowanych odcinkach drogi ekspresowej S3. Dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zielonogórskiego oddziału poinformował, że utrudnienia na obwodnicy Gorzowa i na odcinku S3 Zielona Góra – Sulechów potrwają jeszcze kilkanaście tygodni. Drogowcy proponują objazdy i trasy alternatywne. Z pomocą przychodzi całodobowy Punkt Informacji Drogowej. Dzwoniąc pod numer 68 320 25 47 można sprawdzić aktualną sytuację na drodze.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podkreślał, że najważniejsze jest bezpieczeństwo kierowców. Dlatego na trasie, gdzie występują utrudnienia pojawia się więcej policyjnych patroli. – W porównaniu z ubiegłym półroczem nastąpił spadek wypadków śmiertelnych o 14 procent – podsumował Wojewoda. Przedstawiciele GDDKiA zapewniają, że druga jezdnia obwodnicy Gorzowa będzie gotowa w połowie września, a odcinek Sulechów – Zielona Góra w połowie października.

Wiadomo już, że w rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025r.) znalazły się:

  • Budowa obwodnicy m. Kostrzyn nad Odrą
  • Budowa obwodnicy Krosna Odrzańskiego
  • Budowa obwodnicy Strzelec Krajeńskich
  • Budowa autostrady A18 Olszyna – Golnice

źródło: Lubuski Urząd Wojewódzki