Śląskie Laboratorium Pedagogiki Teatru – Dołącz do nas!

Dodane przez: | 27 lipca 2017

Śląskie Laboratorium Pedagogiki Teatru (ŚLPT) jest projektem, który w sposób kompleksowy zajmuje się zagadnieniami teatralnymi w województwie Śląskim. ŚLPT swoją działalność rozpoczęło w 2015 r. i przyciągnęło ponad setkę uczestników z całej Polski.

Śląskie Laboratorium Pedagogiki Teatru (ŚLPT) ciągle się rozwija i szuka nowych dróg. Fundacja Szafa Gra, która jest głównym organizatorem działania, zaprasza do współpracy pedagogów oferując im bezpłatny, trzydniowy kurs.

Warsztaty poprowadzone będą w blokach tematycznych : pedagogika teatru – założenia i cele, przygotowanie warsztatu teatralnego, technika w teatrze, technika improwizacji, elementy pedagogiki w pracy z dziećmi i dorosłymi, zajęcia poprowadzą cenieni i znani w środowisku praktycy pedagogiki teatru.

Warsztaty będą miały charakter wyjazdowy i odbędą się w terminie od 1 do 3 września 2017 r., o miejscu zajęć uczestnicy zostaną poinformowani.

Zgłoszenia należy wysyłać za pośrednictwem formularza Google: https://goo.gl/forms/T66PTviFip08Fpr33

Uczestnik warsztatów ponosi opłatę za noclegi i wyżywienie w wysokości około 250 zł. Absolwentom kursu oferujemy współpracę w ramach projektów edukacyjnych Fundacji Szafa Gra.

Wszystkie działania organizowane w ramach ŚLPT są ukierunkowane na integrację środowisk związanych z teatrem w jak najszerszym ujęciu.

We wszystkich przygotowanych w ramach ŚLPT wydarzeniach ważnym zagadnieniem jest także budowanie więzi i świadomości kulturalnej społeczności lokalnych, zarówno w dużych skupiskach miejskich, jak i poza nimi. Śląskie Laboratorium Pedagogiki Teatru stwarza możliwość nabycia nowych umiejętności artystycznych i organizacyjnych dla wszystkich, którzy tworzą teatr. ŚLPT to platforma dająca możliwości rozwoju oraz integracji i wymiany dla środowisk związanych z twórczością teatralną.

Kontakt:
e-mail: biuro@szafagra.org
tel: +48 884 886 083

Śląskie Laboratorium Pedagogiki Teatru