Smaki z różnych regionów

Dodane przez: | 22 września 2017

Smaki Regionów 2017Do Poznania znów zawitają regionalne przysmaki z całego kraju. W dniach 23-26 września na MTP odbędą się targi „Smaki Regionów 2017”. Wydarzeniu towarzyszyć będą liczne pokazy kulinarne oraz atrakcje dla najmłodszych.

„Smaki Regionów” to święto miłośników tradycyjnej, polskiej kuchni, która od lat gości na naszych stołach. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich zaprezentują się wystawcy produktów lokalnych i ekologicznych, przygotowywanych według dawnych, wieloletnich receptur. Na wydarzeniu nie powinno zabraknąć też osób, które cenią wysokiej jakości, zdrową certyfikowaną żywność i slow food. Podczas imprezy będzie można spróbować przetworów mlecznych, mięsnych i warzywnych, wyrobów cukierniczych i piekarniczych, a także gotowych dań i potraw z całej Polski.

Po rocznej przerwie powróci Scena Kulinarna. To na niej najlepsi kucharze będą gotować na żywo oraz radzić jak przyrządzić smaczne potrawy. W sobotę o godzinie 16:00 na scenie pojawi się Robert Makłowicz. Nie zabraknie też mistrzów smaku z wielkopolskich restauracji. Dla odwiedzających kulinarne zdolności zaprezentują szefowie kuchni z restauracji Hyćka oraz z Olandii. Na koniec każdego pokazu odbędzie się degustacja przygotowanych dań.

Smaki Regionów 2017

Na „Smaki Regionów” do Poznania przyjedzie około 200 wystawców z 16 województw Polski oraz 4 rejonów zagranicznych. Mieszkańcy będą mieli okazję spróbować m.in. barwnej i aromatycznej kuchni Mołdawii. Tragi będą otwarte dla odwiedzających codziennie od 9 do 17. Impreza odbędzie się w hali 3A, do której prowadzi wejście od ulicy Bukowskiej. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Tegoroczna edycja wydarzenia obfitować będzie także w atrakcje dla dzieci. Na najmłodszych czekać będzie Minipiekarenka, gdzie dzięki Stowarzyszeniu Rzemieślników Piekarstwa RP odkryją oni sposoby wypieku pieczywa tradycyjnymi metodami oraz zobaczą, jakie zboża wchodzą w skład naturalnego pieczywa. Każde dziecko otrzyma także własnoręcznie wyrobioną i upieczoną bułeczkę. Kolejne ciekawe wydarzenia dla maluchów przygotowało Stowarzyszenie „Polska Ekologia”. W strefie edukacyjno-promocyjnej, w ramach programu „Polskie smaki, polskie owoce i warzywa” dzieci poprzez zabawę przekonają się dlaczego warto jeść owoce i warzywa.

Poznaniacy nie mogą narzekać na kulinarną nudę. Targi „Smaki Regionów” to kolejna duża impreza dotycząca lokalnego jedzenia. Regionalne przysmaki podbijały serca mieszkańców także w sierpniu, podczas cieszących się ogromną popularnością „Poznań Food Days”.