Targi ITB Berlin 2020 odwołane

Dodane przez: | 28 lutego 2020

ITB Berlin

Z powodu szybkiego rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID-19) Federalne Ministerstwo Zdrowia i Federalne Ministerstwo Gospodarki wyraziły opinię, że targi ITB Berlin zostaną anulowane.

W piątek 28 lutego wieczorem odpowiedzialny organ ds. Zdrowia w dzielnicy Charlottenburg-Wilmersdorf w Berlinie nałożył znacznie surowsze ograniczenia na organizację imprezy. Wśród jego wymagań organ stwierdził, że każdy uczestnik musi udowodnić, że nie pochodzi z wyznaczonego obszaru ryzyka lub nie miał kontaktu z osobą lub osobami z obszaru ryzyka. Targi Berlińskie (Messe Berlin) nie są w stanie spełnić tych wymagań.

Messe Berlin od tygodni informował, że decyzja o zorganizowaniu lub odwołaniu wydarzeń na dużą skalę będzie podejmowana wyłącznie na podstawie zaleceń lub instrukcji odpowiednich wyspecjalizowanych organów. Tylko one posiadają niezbędne informacje i specjalistyczną wiedzę, aby wyciągnąć właściwe wnioski.

Dr Christian Göke, CEO Messe Berlin GmbH, powiedział: „Z ponad 10 000 wystawców z ponad 180 krajów ITB Berlin jest niezwykle ważnym wydarzeniem dla światowej branży turystycznej. Bardzo poważnie podchodzimy do odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo naszych gości, wystawców i pracowników. Z wielkim sercem musimy teraz pogodzić się z odwołaniem ITB Berlin 2020”.

Przewodniczący rady nadzorczej Messe Berlin Wolf-Dieter Wolf powiedział: „ITB Berlin i Messe Berlin nie doświadczyły podobnej sytuacji w 54-letniej historii tego wydarzenia. Chcielibyśmy podziękować wszystkim wystawcom i partnerom z całego świata, którzy w ciągu ostatnich kilku dni i tygodni byli przy ITB Berlin. Cieszymy się na kontynuację zaufanych relacji z naszymi partnerami na rynku”.

foto: Messe Berlin