Zaproszenie na targi przemysłu spożywczego Food2China Expo 2023

Dodane przez: | 21 grudnia 2022

Food2China Expo

Mamy przyjemność Państwa poinformować, że w dniach 21-23 września 2023 r. w centrum wystawienniczym Poly World Trade Centre Expo w Kantonie odbędzie się kolejna edycja targów przemysłu spożywczego Food2China Expo (http://en.food2chinaexpo.com/).

Organizatorami targów jest Stowarzyszenie Importerów Żywności Prowincji Guangdong (Guangdong (China) Imported Food Association – GDIFA) we współpracy m.in. z Chińską Radą Promocji Handlu Zagranicznego – delegatura w Kantonie (China Council for the Promotion of International Trade Guangzhou Committee – CCPIT GZ) oraz Chińskim Centrum Rozwoju Handlu (China Commerce Development Center – CDCC). Szacuje się, że całkowita powierzchnia wystawiennicza Food2China Expo 2023 obejmie 66 tys. m2, z czego 1/3 przeznaczona zostanie na ekspozycję produktów importowanych. Targi mają przyciągnąć ponad 1,4 tys. wystawców i 80 tys. odwiedzających.

Organizator targów, Stowarzyszenie Importerów Żywności Prowincji Guangdong, oferuje polskim podmiotom następujące możliwości:

  • udział w Food2China Expo w ramach polskiego pawilonu lub indywidualnie;
  • organizację sesji spotkań on-line, które miałyby na celu przedstawienie trendów na chińskim rynku produktów spożywczych, przybliżenie możliwości wejścia na ten rynek, a także pomoc w nawiązaniu kontaktów z potencjalnymi odbiorcami z Chin (usługi matchmakingowe B2B);
  • przeprowadzenie kampanii marketingowych i promocyjnych, w tym z wykorzystaniem takich platform, jak: WeChat, Weibo, Facebook i LinkedIn;
  • skorzystanie z szerokiego zakresu usług dla zagranicznych firm planujących wejście na chiński rynek, w tym w obszarze dostępu do rynku, rozwoju sieci sprzedażowych, ekspozycji i testowania produktów etc.

Udział w wydarzeniu byłby bardzo dobrą okazją do prezentacji polskiej oferty eksportowej, szczególnie że Guangdong jest największym wśród chińskich prowincji importerem produktów spożywczych, a targi Food2China należą do największych targów tej branży na południu Chin. Współpraca polskich podmiotów ze Stowarzyszeniem Importerów Żywności Prowincji Guangdong może przyczynić się do zwiększenia możliwości sprzedaży polskich produktów w Chinach. W załączeniu przesyłamy otrzymane od GDIFA materiały zawierające informacje dotyczące targów Food2China oraz oferty usług dla podmiotów z Polski. W przypadku zainteresowania udziałem w wydarzeniu oraz korzystaniem z oferty GDIFA zalecamy skoordynowanie działań w ramach stowarzyszenia, izby i/lub we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.

Do pobrania: