Zaśpiewali dla pokoju w Betlejem

Dodane przez: | 27 grudnia 2022

Pastorałka dla Pokoju

„To dzieci są głosem Świata i przyszłości i piszą scenariusz nowej ziemskiej sagi. Tyle w nich odwagi, ile w nas miłości, tyle w nich nadziei, ile w nas rozwagi”

Dziś, kiedy świat pogrążył się w wojennej zawierusze, a Ziemia stoi u bram międzynarodowego kryzysu, bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy zjednoczenia, braterstwa i nadziei na lepsze jutro.

Dzięki rozśpiewanym dzieciom i młodzieży z Polski i Ukrainy byliśmy świadkami takiego właśnie zjednoczenia, podczas serii koncertów pod hasłem „Pastorałka dla pokoju”, gdzie dzieci śpiewem prosiły o pokój na świecie.

„Pastorałka dla Pokoju” to oryginalny projekt muzyczny, oparty na autorskich aranżacjach kolęd z całego świata, wykonany na scenie Filharmonii Narodowej w Warszawie, a także na scenach w Jerozolimie i Betlejem.

 

Występował chór ALLA POLACCA wraz z solistami, działający przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, pod dyrekcją Anny Bednarskiej.

W programie znalazły się znane i lubiane utwory świąteczne oraz prapremierowe wykonanie „Pastorałki dla pokoju”, utworu skomponowanego specjalnie na potrzeby wydarzenia.

Wzruszające kompozycje świąteczne wykonał także duet Agny Bryjan (sopranistka) i Vlasta (kompozytorka i pianistka ukraińskiego pochodzenia).

Koncerty, zarówno w Polce jak i w Ziemi Świętej spotkały się z gorącym i serdecznym przyjęciem widzów, którzy przyłączali się do wspólnego kolędowania.

Pastorałka dla Pokoju

Partnerem wydarzenia była Polska Organizacja Turystyczna, która aktywnie wspiera działania na rzecz polskiej turystyki i tym samym promocji Polski na świecie. POT zgodził się wesprzeć serię koncertów, które promowały pokój i jedność na świecie, jednocześnie podkreślając rolę międzynarodowego współdziałania, aby ten stan osiągnąć. Są to także cele, które stanowią immanentną cechę turystyki, nie tylko polskiej.

 

Pastorałka dla Pokoju