Zostań mecenasem polskiej sztuki

Dodane przez: | 20 października 2017

Zapraszamy na spektakularne wydarzenie artystyczno-charytatywne pt.”Żeby Ewa żyła w Raju”, które odbędzie się w Warszawskim Domu Technika NOT, dnia 22.10.2017 w godzinach 15.00-22.00.

Jest to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ dotyczy aukcji charytatywnej na której zbieramy fundusze na pomoc dzieciom polskich artystów.

Niewątpliwie jest to grupa w naszym społeczeństwie która tworzy polską kulturą i nasze dziedzictwo narodowe, którą należy wspierać. Powszechnie wiadomo, że nie mając stałych dochodów najbardziej borykają się z prozą życia.

Przedsięwzięcie rozpocznie się koncertem Rude Boys. To duet gitarowy, w którym grają i śpiewają bracia bliźniacy – Marek i Marcin Szwakopf. Repertuar zespołu to ballady rockowe, bluesowe i muzyka rozrywkowa końca ubiegłego tysiąclecia. Rude Boys grają utwory takich wykonawców, jak Eric Clapton, Bob Dylan, J.J.Cale, Joe Cocker, The Beatles, Cat Stevens, Simon & Garfunkel oraz wielu, wielu innych.

Clou programu to I Aukcja Charytatywna pt.”Żeby Ewa żyła w Raju”, na której będziemy zbierać pieniądze na edukację, rehabilitację i pomoc materialną potrzebujących dzieci polskich artystów.Zaprezentujemy dzieła artystów takich jak: Jerzy Wojciech Bielecki, Ireneusz Bieliński, Barbara Bielecka-Woźniczko, Jerzy Boberski, Jacek Bonecki, Jolanta Caban, Marian Danielewicz ,Maria Dziopak, Antoni Filipowicz, Janusz Golik, Paweł Górski, Urszula Imamura, Krzysztof Kizlich, Barbara Kownas, Monika Krzakiewicz, Romuald Kułakowski, Janusz Lewandowski, Bogusław Lustyk, Jacek Maślankiewicz, Stanisław Mazuś, Zbigniew Nowosadzki, Margarita Okołot, Beata Maria Orlikowska, Ewa Karolina Osowska, Iwona Ostrowska, Jan Bonaventura Ostrowski, Grażyna Piórko, Marta Julia Piórko, Czesław Romanowski, Ewa Rudnicka, Wojciech Rutkowski, Krzysztof Ryfa, Mirosława Smerek-Bielecka, Aleksandra Tarkowska, Anna Trochim, Adam Krzysztof Wieczorek, Krzysztof Wojtarowicz, Renata Zajączkowska.

To wyjątkowa okazja do kupienia pięknych i unikatowych dzieł sztuki: obrazów, rzeźby, grafiki i fotografii w niebywale atrakcyjnej cenie. Są to prace artystów, którzy niewątpliwie przejdą do historii polskiej sztuki.Będzie możliwość wylicytowania między innmi dzieła takich artystów jak Bogusław Lustyk, światowej sławy malarz czy też obraz Zbigniewa Nowosadzkiego, który od wielu lat swoją twórczością zachwyca całe pokolenia w kraju i za granicą. Dzieło samego Stanisława Mazusia, obraz przedstawiający grusze w misce, piękne wspomnienie polskiej złotej jesieni. Prace Marii Dziopak znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach. Grafika Janusza Golika, polskiego artysty, była prezentowana w uznanych muzeach Europy. Przepiękny obraz Anny Trochim, wielkiej polskiej malarki zachwyca lubujących się w malarstwie abstrakcji geometrycznej.Królowa Holandii Beatrix .Jest stałą kolekcjonerką jej prac.Czesław Romanowski, jego płótna można było kupić tylko w Galerii Zapiecku w której były sprzedawane prace najwybitniejszych twórców. Nie można obejść się od obrazów Jolanty Caban. Wybitna osobowość, jako pierwsza w swojej twórczości podniosła przedmioty dnia codziennego jak garnki, torebki oraz przedmioty codziennego uzytku do rangi dzieła sztuki.Na aukcji zaprezentujemy 40 obrazów.

Pani Isabella Anders, właścicielka szkoły The Burlington School of English w Londynie przekazała na aukcję voucher o wartości 850 GBP. Będzie możliwość wylicytowania w atrakcyjnej cenie tygodniowy wyjazd dla dzieci do 16 lat na wakacyją naukę języka angielskiego w Ardingly.
Wyjątkowy koncert (z tańcami dla chętnych) zespołu The Warsaw Dixielanders umili nam czas.Na repertuar zespołu składają się znane standardy jazzowe oraz popularne przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej okresu przed i powojennego.

Dzień wcześniej,w sobotę, 21.10.2017 r., zapraszamy do obejrzenia wystawy przedaukcyjnej, III piętro w Gmachu Warszawskiego Domu Technika NOT, ul.Czackiego 3/5 w godz. od 13.00 do 22.00.

W sobotę – wstęp wolny.

W niedzielę impreza biletowana, ograniczona ilość miejsc, rezerwacja: sztuka.zbylut@wp.pl, +48 516 256 661, https://654667-2.evenea.pl/.

Projekt będzie realizowany cyklicznie we współpracy głównie z artystami, przedstawicielami kultury, nauki i biznesu z całej Polski.

Katalog aukcyjny na stronie www.zbylut.pl

Patronat nad wydarzeniem objęła Telewizja Polska SA, Art-Media, Radio Warszawa Plus, Stowarzyszenie Polskich Mediów, Business Brunch,I Di Italia, Gazzetta Italia, TTG Dziennik Turystyczny, Mushchelka portal ludzi sztuki, VIP magazyn, Law Business Quality i inni oraz wielu znakomitych Partnerów, wszystkich nie sposób wymienić. Natomiast Krajowa Izba Gospodarcza objęła wydarzenie Patronatem Honorowym.

Żeby Ewa żyła w Raju