Już w sobotę 21 września, minutę po północy, AKTYWNA WARSZAWA rozpocznie zapisy na 31. Bieg Niepodległości.
– Tegoroczna edycja imprezy zapowiada się rekordowo. W odpowiedzi na liczne prośby biegaczy z całej Polski zwiększyliśmy limit uczestników naszego biegu do aż 22 000 miejsc! – mówi Maciej Mroczek, p.o. Dyrektora Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA.
Bieg Niepodległości to największy bieg uliczny w Warszawie i drugi tak duży w Polsce. Zawodnicy – zgodnie z tradycją – ustawiają się na starcie w dwóch kolumnach: białej i czerwonej (odpowiednio dla kolorów koszulek) tworząc najdłuższą flagę Polski. Start odbywa się falowo, od symbolicznej godziny 11:11.
W roku ubiegłym regulaminowa lista (na 20 000 miejsc) zamknęła się już po 4 dniach od startu zapisów. Organizatorzy spodziewają się, że w tym roku będzie podobnie, zwłaszcza że impreza cieszy się dużą sympatią wśród biegaczy, nie tylko ze stolicy, ale z całego kraju.
Mila dla Niepodległej
– Przygotowaliśmy też specjalną atrakcję dla młodych biegaczy – dzieci z roczników 2005-2009. Będą one mogły pobiec w Mili dla Niepodległej na dystansie 1918 metrów – podkreśla dyrektor Maciej Mroczek.
Trasa bez zmian
Trasa 31. Biegu Niepodległości będzie przebiegać: Al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Al. Jerozolimskimi, ul. Chałubińskiego do al. Niepodległości. Biegacze oraz zawodnicy na wózkach pośrednich nawracają w prawo na wysokości ul. Rakowieckiej, zawodnicy Nordic Walking nawracają na wysokości ul. Koszykowej i biegną drugą stroną wspomnianych ulic.
Wspaniały medal
31. Bieg Niepodległości to również impreza zamykająca tegoroczną Warszawską Triadę Biegową. W tym roku po raz pierwszy wszystkie 3 medale tj. z Biegu Konstytucji 3 Maja, Biegu Powstania Warszawskiego i właśnie z listopadowego biegowego święta wolności stworzą wspólny motyw – kształt granic Polski i jej także sportowej stolicy – Warszawy.
Klasyfikacja generalna Triady
To zresztą nie koniec premiowania udziału we wszystkich imprezach cyklu. W tym roku AKTYWNA WARSZAWA wróciła do prowadzenia klasyfikacji generalnej: w dwóch kategoriach – według płci oraz z podziałem na dystanse, które obowiązywały w poszczególnych biegach Warszawskiej Triady Biegowej.