Kongo: Podpisanie Deklaracji o współpracy w sektorze górnictwa

Dodane przez: | 17 listopada 2017

W pierwszym tygodniu grudnia br. w Kongo w Brazzaville planowane jest podpisanie Deklaracji o współpracy w sektorze górnictwa i maszyn górniczych pomiędzy Ministrem Energii RP a Ministrem Górnictwa i Geologii Republiki Konga. Deklarację ze strony Polski podpisze Ambasador RP w Luandzie.

Chcielibyśmy wykorzystać tę uroczystość do pogłębienia współpracy gospodarczej w sektorze wydobywczym i nawiązania kontaktów przez polskie firmy z partnerami w Rep. Konga. Dlatego gorąco zapraszamy Państwa, do wzięcia udziału w tej uroczystości, jak również w planowanych spotkaniach w ministerstwie górnictwa oraz ministerstwie gospodarki Konga.

DWE MSZ wraz z Ambasadą RP w Luandzie organizują ponadto spotkania biznesowe z firmami kongijskimi, które pozwolą Państwu nawiązać bliskie relacje biznesowe.

Jeśli wyrażą Państwo chęć wzięcia udziału w wizycie gospodarczej do Brazzaville, Ambasada RP dokona wstępnie rezerwacji hotelu dla grupy przedsiębiorców. Cena za jedną noc w hotelu „Ledger Maya-Maya Brazzaville” (www.ledgerplaza-mayamaya.com) w Brazzaville to koszt ok 200 EUR. Uprzejmie informuję, że transport z lotniska i na lotnisko, jak i na poszczególne spotkania zostanie zapewniony przez Ambasadę, zgodnie z programem, który zostanie Państwu przekazany wkrótce. Będziemy sukcesywnie przesyłać dodatkowe informacje dotyczące tej wizyty.

Uczestnicy pokrywają we własnym zakresie koszty przelotu i zakwaterowania.

Najkrótszy czas podróży oferują linie lotnicze Air France (wylot z Warszawy rano do Paryża i lądowanie wczesnym wieczorem na miejscu tego samego dnia). Poniżej dokładny harmonogram lotów:

Brazzaville - rozkład lotów

Cena biletu z bagażem rejestrowanym wynosi ok 7,5 tys. zł (wg cennika w chwili obecnej).

Połączenia lotnicze z Brazzaville oferują także linie Ethiopian Airlines oraz Royal Air Maroc, jednak główną przeszkoda jest znacznie dłuższy czas podróży.

Uprzejma prośba o zgłaszanie udziału w wizycie do Brazzaville do dnia 21 listopada br.

Koordynacją wizyty w MSZ/DWE zajmuje się p. Eliza Kończyk (eliza.konczyk@msz.gov.pl, tel. +48 22 523 8510). Prosimy o możliwie pilne przesyłanie potwierdzeń zainteresowania Państwa udziałem w misji na wskazany adres e-mail.