Lista najbogatszych ludzi świata 2021. Jeff Bezos ponownie na szczycie

Dodane przez: | 7 kwietnia 2021
Monety

Fot. Unsplash

Pandemia koronawirusa miliarderom nie straszna. Zestawienie magazynu „Forbes” obejmuje w tym roku rekordową liczbę 2755 osób, a majątek najbogatszych zwiększył się o 5 bilionów dolarów. 

Magazyn „Forbes” opublikował 35. edycję listy najbogatszych ludzi świata. W tym roku, pomimo ogólnoświatowej pandemii koronawirusa i wprowadzanych w związku z nią ograniczeń gospodarczych i społecznych, na liście znajdziemy rekordową liczbę miliarderów – aż 2755 osób. Najbogatszych jest zatem więcej o 660 niż rok wcześniej, co więcej, ich majątek zwiększył się o 5 bilionów dolarów. Wszystkie osoby z listy posiadają aktywa warte 13,1 bln dol.

Pierwsze miejsce w zestawieniu, czwarty rok z rzędu, zajmuje właściciel koncernu Amazon Jeff Bezos. Wartość majątku Bezosa „Forbes” wycenia na ok. 181 mld dol. Szef Tesli, Elon Musk (162 mld dol.), wskoczył na drugie miejsce na liście, awansując z 31. w zeszłym roku. W pierwszej piątce znajduje się jeszcze Bernard Arnault (160 mld dol.), dyrektor generalny firmy produkującej towary luksusowe LVMH, założyciel Microsoftu Bill Gates (126 mld dol.) oraz szef Facebooka Mark Zuckerberg (106 mld dol.). Po raz pierwszy od ponad dwóch dekad z pierwszej piątki wypadł inwestor i potentat biznesowy Warren Buffett.

W zestawieniu znajdziemy również siedem polskich nazwisk. Są to: Michał Sołowow, Jerzy Starak, Tomasz Biernacki, Zygmunt Solorz, Dominika Kulczyk, Rafał Brzoska oraz Zbigniew Juroszek (z rodziną).